다례 (Даре)

다례 (Даре) – це традиційна чайна церемонія в Кореї. «Даре» дослівно перекладається, як «обряд денного чаю» або «етикет для чаю». Дана традиція існує у корейського народу вже більш, ніж тисячу років.

Для чайної церемонії в Кореї прийнята природна і проста послідовність процесу, з невеликою кількістю дій самого ритуалу, але з великим об’ємом часу для бесіди і відпочинку. У зв’язку з цим в Кореї значно поширені чайні сади і будиночки, а також величезний вибір різних сортів чаю для різних регіонів країни. Це розмаїття сортів корейського чаю викликало відмінність в підборі закусок, а також тимчасові і сезонні види корейської чайної церемонії, куди додаються візуальні і акустичні відмінності в атмосфері багатьох чайних будиночків.
Контейнер для чаю зазвичай виготовляють з глини, причому великих розмірів. Його згортають в кільце, покривають глазур’ю і потім обпалюють в печі. Найприроднішою забарвленням вважається зелена.
З контейнера корейський чай дістають за допомогою дерев’яного черпака на довгій рукоятці. Для заварювання чаю завжди використовували місцеву воду, тому найкращі чайні будиночки мають свої власні джерела.
Чайна церемонія проводиться в найважливіших випадках життя. Нововведення корейської чайної церемонії – низький столик, за яким розсідаються гості на чолі з господарем (майстром). Майстер самостійно проводить чайну церемонію. Нерідко набір для церемонії залишають на чайному столику на час і просто накривають його тканиною.
Церемонія починається тоді, коли всі гості сядуть за стіл, і поки вода закипає, господар веде бесіду.
Господар відкриває офіційну церемонію нагріваючи чашу і чашки, а потім розливає по чашках гарячу воду. Після цього, чайне листя (зазвичай застосовується зелений корейський чай) насипаються в чайник і заливаються водою, яку дуже швидко треба злити – так листя промиваються і злегка розкриваються. Далі воду виливають в чашу, де вона охолоджується до необхідної температури. Температура води залежить від часу, коли був зібраний чай: зібрані в квітні нирки потрібно заварювати при низькій температурі води (до 65 ° C); чай, який зібрали в червні, заварюють більш гарячою водою – 70-75 ° C. Коли вода охолоне до необхідної температури, господар заливає її в чайник для того, щоб листя заварилися.
Коли корейський чай заварився, майстер наливає чай в чашу, де чай звільняють від листя. Після цього майстер починає розливати чай по чашках. Гості церемонії очікують, коли майстер візьме свою чашку – це служить для них певним сигналом дозволу, що можна починати чаювання.
Чайна церемонія іноді триває кілька годин, що дуже зручно для того, щоб когось краще пізнати або просто трохи розслабитися після важкого робочого дня.