Сенча

Сенча – це сорт зеленого чаю, який виробляють в Японії. В Японії цей сорт чаю має велику популярність і широке поширення.
Відмінність сенчі від інших сортів зеленого чаю полягає, як в кліматичних умовах, так і способом його обробки. В основному чайне листя піддають прожарювання, в той час, як Сенча пропарюють. Після цього вона проходить процес скручування в тонкі смужки. Зовні сенча нагадує голки, а японці прозвали цей чай «павучі лапки».

Збір урожаю починається з квітня, і перший урожай вважається найякіснішим і користується найбільшим попитом. У нього більш делікатний смак, ніжний аромат і в ньому більше корисних мікроелементів і вітамінів, ніж в наступних урожаїв. Також більш пізній урожай має терпкий смак і може трохи гірчити.
До появи в Японії сорти сенча, популярністю користувалися такі сорти, як матчу і банча. Матчу ставився до дуже дорогим сортам і був доступний тільки у вузьких колах. А банча мав широке поширення серед всіх верств населення і був не найвищої якості.
Корисні властивості
Сенча – чудовий антиоксидант, він допомагає нам, як можна довше залишатися молодими і здоровими. Антиоксиданти захищають наш організм від серцево-судинних захворювань і раку. Сенча багата вітамінами А, В, С, D, Е, йодом і амінокислотами. Такий чай тонізує, додає сил, знімає втому. До складу сенчі входить менше кофеїну і таніну, ніж в китайські сорти зеленого чаю, завдяки цьому він вважається дієтичним і має більш м’яку дію на організм.
Заварювання
Заварювати чай сенча необхідно водою не вище 80-85 градусів протягом однієї хвилини. Його можна заварювати повторно два – три рази, але найсмачніший і ароматний напій виходить тільки з першої заварки.
Заварювати чай найкраще в фарфоровому посуді. На 200 мл води йде одна чайна ложка заварки.
Під час заварювання чай необхідно помішувати. Якщо з’явилася пінка, значить, ви все робите правильно. У разі, якщо пінка не виникає, швидше за все, був порушений температурний режим або вода має дуже високу твердість.
Якщо ви бажаєте насолодитися не тільки смаком і божественним ароматом цього чаю, але і отримати максимум задоволення від нього, пити Сенча варто з білою або прозорою посуду. Сенча має дуже гарний ніжно-зелений колір.