Френч-ПРЕСС ДЛЯ ЧАЮ

Френч-прес для чаю – це дуже практична і зручна річ, яка краще підходить для багатьох з нас, які проводять багато часу на роботі.
Насправді френч-прес придумали ще в дев’ятнадцятому столітті французи для заварювання кави. Але це нехитрий пристрій виявся цілком придатним для заварювання чаю і трав’яних настоїв.
Правда, є згадки, що сама ідея і розробка належить все ж італійцеві, але серійне виробництво вперше налагодила все ж французька компанія «Меліор» під брендом «Chambord»
Звичайно, на роботі дуже зручно використовувати чайні пакетики. Але комусь хочеться і в робочих умовах мати можливість пити хороший чай зі спеціалізованого магазину. Заварювати в чашці – незручно, але не тягнути ж на роботу улюблений чайничок з ісинської глини.
І тут на допомогу приходить френч-прес. Він дає можливість заварювати чай за всіма правилами. Чай в ньому виходить дійсно смачним. І не потрібно виловлювати ложкою чайну заварку.
Френч-прес складається з колби з поршнем, в який вбудований фільтр. Колба робиться зазвичай прозорою з термостійкого скла. Є й металеві. Все ж цікаво бачити, як веде себе при заварюванні чайний лист, особливо якщо це скручений китайський чай, при заварці перетворюється в цілу гілочку.

Користуватися френч-пресом дуже просто.
Споліскуємо френч-прес окропом, потім засипаємо чайну заварку і заливаємо водою потрібної температури, в залежності від виду чаю. Тут треба просто знати, що багато елітніх сортів робляться вручну і вода зливається частково з міркувань гігієни, частково – для того, щоб оживати чай. Хтось промиває таким чином тільки пуер, хтось – всі чаї поспіль. Це вже на ваш розсуд.
Наступну заварку тримаємо від декількох секунд до декількох хвилин, знову ж таки в залежності від виду чаю. Потім робимо пару рухів поршнем вгору-вниз. Все, чай готовий, розливаємо його по чашках.
Напевно, зайве нагадувати, що настій потрібно вилити весь, інакше він буде продовжувати заварюватися, що зовсім не додасть йому користі, а смак зіпсує точно. Перенастоянний чай починає віддавати гіркотою.